chatlive.pl

Sexting

sex informacjeWysyłanie swoich nagich zdjęć najczęściej robionych telefonem komórkowym stało się bardzo powszechne i otrzymało już swoją nazwę – sexting. Termin został po raz pierwszy spopularyzowana na początku 21 wieku. Z raportu Associated Press oraz MTV wynika że młodzi mężczyźni uważają sexting za bardzo seksi, natomiast młode kobiety są do niego ustosunkowane bardziej krytycznie. Z badań przeprowadzonych na grupie 1250 osób w wieku od 14 do 24 lat wynika że ok 30% z nich zdarzyło się wysłać swoją naga fotkę.

Połowa ankietowanych zdawała sobie sprawę, że jest to niebezpieczne. Ciekawe jest też to, że 17% odbiorców przesyła takie fotki dalej, przekazując innym osobą otrzymane zdjęcie.
Grupa bezpieczeństwa online Internet Watch Foundation (IWF) i Microsoft, pracowali wspólnie nad badaniami dotyczącymi miedzi innymi sextingu , przeanalizowano prawie 4000 zdjęć i plików wideo. Zdjęcia były z okresu trzech miesięcy. Na 667 – 17,5% z nich znajdują dzieci w wieku poniżej 15 a na 286 dzieci poniżej 10 lat. Zdjęcia te były bardzo prowokujące seksualnie. Wyniki badań z roku 2014 nie są zbyt ciekawe, biją na alarm.