chatlive.pl

Przedwczesny orgazm dotyczy nie tylko mężczyzn.

Seks jest bardzo ważny dla związku. Mężczyznę i kobietę łączy wiele podobnych problemów. Wspólnym problemem jest przedwczesny orgazm, który występuje zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. U kobiet przedwczesny orgazm pojawia się przed stosunkiem, w trakcie wprowadzania członka do pochwy bądź po krótkim czasie trwania stosunku. Zdarza się, że kobiety niekiedy szczytują nawet po 2-3 minutach pieszczot. Po tej ekstazie zwyczajnie dochodzi do spadku ochoty na seks bądź nie są już w stanie osiągnąć żadnej satysfakcji. Mężczyźni reagują podobnie w sytuacjach przedwczesnego wytrysku. Kobieta po 2-3 minutach pieszczot przeżywając orgazm nie czuje się w pełni zaspokojona, ale często nie kontynuuje seksu, gdyż nie ma już na niego ochoty.sex chat
Przedwczesny orgazm u kobiet nie istnieje w żadnej klasyfikacji tego rodzaju, dlatego też nie za bardzo wiadomo, jak do niego podchodzić.
By sprawdzić, czy przedwczesny orgazm u kobiet występuje, przeprowadzono badanie, w którym udział wzięło 510 kobiet. Badacze wysłali kwestionariusze do portugalskich kobiet w wieku od 18 do 45, w których pytano m. in. o częstotliwość przedwczesnych orgazmów, uczucia, które powoduje w nich ten stan, wpływ na życie seksualne. Było też pytanie o satysfakcję odczuwaną ze związku.
40 procent z tych kobiet w jakimś momencie swojego życia doświadczyło orgazmu wcześniej niż tego chciało. 14 procent stwierdziło, iż przeżywa przedwczesny orgazm co jakiś czas. Jak określono, te 14 procent to przypadki, które najprawdopodobniej wymagają uwagi specjalistów. Około 3 procent uczestniczących w tym badaniu kobiet spełnia kryteria dysfunkcji spowodowanych przedwczesnym orgazmem, dla nich to zjawisko jest więcej niż uciążliwe.
chatliveBardzo często po takim orgaźmie pojawiają się negatywne emocje, dalsza penetracja nie jest możliwa. Kobiety wówczas odczuwają duży stres i mają poczucie winy, że nie są w stanie zaspokoić partnera. Starają się mimo wszystko zaspokoić partnera i doprowadzić go do orgazmu, jednak nie sprawia jej to już przyjemności i często zmusza się do stosunku.
Panie, których ten problem dotyczy powinny porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem bądź seksuologiem. W większości przypadków problem daje się rozwiązać. Nierozwiązany problem może doprowadzić do nieudanego życia seksualnego, a nawet do rozpadu związku z powodu zdrad partnera, który bardzo często jest niezaspokojony.