chatlive.pl

Poranna erekcja – kilka ciekawych faktów.

Erekcja – wzwód penisa u mężczyzn, znacznie rzadziej powiększenie się łechtaczki lub brodawek sutkowych u kobiet. Erekcja penisa jest czynnikiem umożliwiającym stosunek fizyczny.
Zazwyczaj najwyższy poziom testosteronu u mężczyzn jest rano. Testosteron w połączeniu z odpowiednim stężeniem tlenku azotu jest główną przyczyną mimowolnej erekcji. Zdrowy mężczyzna powinien mieć poranną erekcję, która najczęściej występuje między czwartą a ósmą rano. Trzeba mieć na uwadze, że nie dotyczy to wszystkich mężczyzn, każdy organizm jest inny. Czas wystąpienia porannej erekcji jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań. Poranny wzwód zazwyczaj powinien się pojawiać o niezmiennej porze.
Poranna erekcja jest sprawą naturalną, to powinny wiedzieć też kobiety. Taki widok nie powinien ich dziwić. Nie powinny negatywnie reagować. Mężczyznę nie powinno to krępować. Może go niepokoić brak porannych erekcji. Nie musi się martwić, jeśli zdarza się to rzadko. Jeśli mężczyzna ma wątpliwości i chce sprawdzić czy nie ma problemów z potencją, powinien przez kilka dni wstawać rano (wczesne godziny). Utrzymujący się przez dłuższy okres brak porannej erekcji jest niepokojący. Świadczy o niskim poziomie testosteronu oraz obciążeniu układu nerwowego. poranna erekcjaNie jest to oznaka, że mężczyzna w ogóle nie jest zdolny do współżycia seksualnego. Warto jednak udać się do lekarzem, by uniknąć poważniejszych konsekwencji w przyszłości. Bagatelizowanie tego problemu może doprowadzić do poważnych zaniedbań oraz obniżenia jakości życia seksualnego. Brak porannych erekcji oraz ich niewystępowanie w trakcie dnia, nawet w sytuacjach erotycznych może świadczyć o problemach fizycznych bądź psychologicznych w organizmie mężczyzny. Nieregularne wzwody o poranku, krótszy czas ich utrzymania, są powodem wizyty u urologa (należy się tam udać). Urolog wykluczy ewentualne problemy z prostatą oraz innymi składowymi organami męskiego układu moczowo-płciowego.
Poranny wzwód może pojawiać się znacznie rzadziej wskutek przemęczenia. Czynnikami wpływającymi na wystąpienie porannej erekcji są: jakość snu, długość snu, stan zdrowia serca, ciśnienie tętnicze, dieta, wszelkie nałogi, stres.
Najnowsze badania wykazały, iż poranne erekcje stopniowo zmieniają się wraz z wiekiem. Chodzi o zmniejszenie sztywności prącia oraz długość wzwodu. Częstość występowania nie ulega wielkim zmianom.