chatlive.pl

Pigułka antykoncepcyjna kończy 50 lat

SEX News

Pigułka antykoncepcyjna powstała w 1950 roku. Środek antykoncepcyjny nazywany potocznie „pigułką” powstał w wyniku doświadczeń G. Pinkusa które zostały kontunuowane przez Johna Rocka, co w efekcie dało środek o nazwie enovid. Środek enovid wszedł na rynek w 1960 r. i był pierwszą pigułka antykoncepcyjną.

Dwie kobiety w łóżku

Coraz częściej możemy zauważyć starsze kobiety wychodzące za lesbijki. Znana aktorka Meredith Baxter (62 lata) po trzech małżeństwach uzmysłowiła sobie, że jest lesbijką i wzięła ślub ze swoją ukochaną. Portia De Rossi (35 lat) – aktorka z serialuAlly McBeal wzięła ślub ze swoją partnerką dziennikarką Ellen DeGeneres (50 lat). Orientacja psychoseksualna ujawnić się może w okresie wczesnego dojrzewania bądź w dorosłym życiu. Ujawnienie się w późniejszym wieku świadczy o tym, iż kobieta ma więcej siły by dopuścić do głosu swe prawdziwe pragnienia. Istnieje wiele domysłów na temat powstania związków homoseksualnych. Przeprowadzone badania udowodniły, że osoby homoseksualne nie wybierają świadomie swoich preferencji seksualnych. Homoseksualność jest orientacją wrodzoną, nie można jej zmienić.

Palenie a impotencja

Impotencja – zaburzenia potencji seksualnej. Najczęstszymi objawami są zanik bądź osłabienie reaktywności seksualnej, brak częściowy lub całkowity wzwodu, zaburzenia erekcji. Przyczynami impotencji mogą być choroby ograniczone albo zaburzenia o podłożu psychogennym. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że palenie papierosów ma ogromny wpływ na potencję. Z badań Morleya wnioskujemy o negatywnym wpływie tytoniu na układ krążenia. Im gorszy jest układ krążenia płci męskiej, tym trudniej jest utrzymać im przez dłuższy czas erekcję. Nikotyna zmniejsza objętość wytrysku nasienia, zmniejsza liczbę plemników oraz ich mobilność (plemniki te mają mniejszą szansę dotarcia do komórki jajowej). By móc w pełni cieszyć się seksem i zdrowiem nie wprowadzajmy w Nasze życie nikotyny.

Popęd seksualny

Kobiety, tak jak mężczyźni mają ogromny popęd seksualny. Może pragną innych rzeczy – romantyzmu, większej ilości pozycji i częstej ich zmiany- ale jest to zupełnie normalne i zdrowe dla kobiet. Niektórzy ludzie mają większe libido ale nie jest to w żaden sposób związane z płcią. Niski popęd płciowy może być związany z zażywaniem niektórych leków które wpływają na libido lub z powodów emocjonalnych związanych z płcią. Zdrowy i wręcz nienasycony seksualny apetyt można znaleźć zarówno u kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Wiele lat temu kobiety uczono że sex jest brudny i jest obowiązkiem małżeńskim- coś co było do zrobienia ale nie było się z czego cieszyć. Mężczyzn jednak uczono, że kobiety są obiektami seksualnymi, które mogą być stosowane w dogodnym czasie. Na całe szczęście od tamtych czasów wiele się zmieniło, społeczeństwo ewoluowało, uznając iż kobiety są w rzeczywistości partnerkami, i na równych prawach mają prawo do przyjemności płynących z seksu. Pozostaje jednak mit, że mężczyźni mają większy apetyt seksualny niż kobiety.