chatlive.pl

Męska potencja – jak się ona ma we współczesnych czasach.

Męska potencja to od wieków drażliwy temat. Jakiekolwiek problemy z erekcją to życiowy koszmar. Jeśli pojawia się ten problem, nie znaczy to, że musi pozostać na zawsze.
Męska sprawność zależy od wielu czynników. Duży wpływ ma na nią wiek, gdyż sprawność seksualna uzależniona jest od poziomu testosteronu. Mężczyźni najwyższy poziom testosteronu mają około dwudziestego roku życia.
Początkowe spadki testosteronu są niezauważalne. Dopiero, gdy poziom tego hormonu obniża się drastycznie mogą pojawić się problemy z erekcją i potencją. Często zdarza się to w granicach pięćdziesiątych urodzin. W obecnych czasach coraz częściej do seksuologów z problemami z erekcją zgłaszają się trzydziestolatkowie. Bywa, że pojawiają się i młodsi mężczyźni.
Negatywny wpływ na erekcję i potencję ma: nadwaga, problemy z krążeniem, brak sportu, dużo używek.
Bardzo często stres obniża libido, a to powoduje problem z potencją. Kłopoty ze wzwodem występują też w wyniku kompleksów i niskiej samooceny mężczyzny. Kłopoty z erekcją często pojawiają się np. po utracie pracy, w okresie bezrobocia, gdy poczucie wartości mężczyzny spada. Męska potencja może się obniżyć na skutek zaburzeń w relacjach z partnerką.
Wiele czynników ma wpływ na męską potencję, na kłopoty z potencją składa się cały układ czynników psychicznych i erekcjafizjologicznych.
Można zauważyć, iż wysportowany, dbający o zdrowie pięćdziesięciolatek może być pod względem seksualnym sprawniejszy od mężczyzny o dwadzieścia lat młodszego od siebie, który nie dba o siebie.
Młodzi mężczyźni powinni wiedzieć, iż na sprawność seksualną fatalnie wpływają różnego rodzaju nielegalne środki na przyrost masy i sterydy.
Bardzo ważne jest to, że mężczyzna, który zauważy, iż jego potencja obniżyła się, musi działać jak najszybciej. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza rodzinnego, by np. wykluczyć problemy z krążeniem bądź cukrzycę.
Jeśli ogólny stan zdrowia jest dobry, wskazana jest wizyta u seksuologa. Bagatelizowanie tej sprawy może mieć poważne konsekwencje. Szybka reakcja może pozwolić na całkowite rozwiązanie problemu.