chatlive.pl

Masturbacja, nadal gorącym tematem.

Masturbacja inaczej samogwałt, onanizm, cheiromania – pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie zadowolenia seksualnego. Nie musi doprowadzać do orgazmu.
Cechą charakterystyczną masturbacji jest to, że odbywa się bez udziału partnera bądź przy jego biernym udziale. Istnieje seks masturbacjawzajemna masturbacja tzn. z aktywnym udziałem partnera.
Ze względu na to, że masturbacja od lat była napiętnowana, często prowadzi do pojawienia się poczucia winy. Z jednej strony rozładowuje napięcie seksualne, z drugiej często powoduje napięcie psychiczne. To poczucie winy niestety jest czymś wszczepionym, a w rzeczywistości jest czymś naturalnym.
W XX wieku naukowcy na podstawie odpowiednich badań dowiedli, że masturbacja nikomu jeszcze nie zaszkodziła i nie zaszkodzi. Oczywiście, jeśli osoba masturbująca się nie robi tego w sposób chorobliwy i jest zdrowa. Niepokojące jest masturbowanie się wśród młodzieży jeszcze przed rozpoczęciem okresu dojrzewania i osiągnięciem dojrzałości.
Należy też zacząć się martwić, jeżeli masturbowanie jest częstsze niż raz na dobę. Onanizm nie może być efektem depresji lub nerwic. Nie może być sposobem na rozładowanie wszystkich napięć. Nie można w ten sposób radzić sobie z problemami uczuciowymi czy też frustracją seksualną. Należy zwracać uwagę, by masturbacja nie stała się jedyną formą sexu, jesteśmy stworzeni do seksu.
Kilka mitów na temat masturbacji:
masturbacja sex1. Masturbację należy leczyć. Nie jest to prawdą. Natomiast prawdą jest fakt, że jeśli dana osoba wpada w obsesję na temat masturbacji, może być konieczna pomoc psychologa.
2. Masturbacja nie może zaszkodzić. Oczywiście może zaszkodzić np. jeśli do niej używa się prądu elektrycznego, gumek do zaciskania nasady członka, podwieszania się bądź nakładania worków na głowę. Takie czynności mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
3. Masturbacja u kobiet prowadzi do niepłodności. Jest to zupełnie nieprawda.
4. Onanizm prowadzi do impotencji u mężczyzn. Nie jest to prawda jak i to, że zbyt częsty onanizm wywołuje raka prostaty.
5. Każdy mężczyzna samo-zadowala się. Czasami niektórzy mężczyźni świadomie rezygnują z onanizmu.
6. Orgazm w czasie masturbacji jest niemożliwy do osiągnięcia. Wręcz przeciwnie, masturbacja u kobiet może dać im więcej satysfakcji niż tradycyjny stosunek.