chatlive.pl

Gdzie leży granica? Normy, perwersje, dewiacje.

Normy seksualne.
Co można nazwać normą. Odpowiedź nasuwa się jedna, gdy dwie dojrzałe osoby, świadome swoich pożądań, może podejmować wszelkie zachowania seksualne, które nie szkodzą im ani innym ludziom i są dla nich źródłem satysfakcji i szczęścia. Na pewno nie są to zachowania, które jedna strona podejmuje dla drugiej, pod jakimkolwiek „przymusem” np. szantaż emocjonalny. To ma być wynik swobodnej decyzji i chęci realizacji wspólnych pragnień.

Dewiacje, perwersje seksualne.sex chat
Dewiacja seksualna, zboczenie seksualne – rodzaj zaburzenia na tle seksualnym, w którym wystąpienie podniecenia seksualnego i pełnej satysfakcji seksualnej uzależnione jest od pojawienia się specyficznych obiektów w tym osób, sytuacji, niebędących częścią normatywnej stymulacji. Ogólnie mówiąc, zachowania dewiacyjne to takie, które nie mieszczą się w najbardziej pożądanym nurcie społecznym. Należy pamiętać, że w minionych latach dewiacją była np. masturbacja, seks oralny, analny, kontakty homoseksualne.
Osoba perwersyjna to osoba, która jest nastawiona tylko i wyłącznie na realizowanie swoich potrzeb seksualnych, kosztem swojego partnera/partnerki. Perwersyjny może być człowiek, który czerpie przyjemność z zadawania bólu wbrew oporowi drugiej strony. Przykładem może być BDSM, zachowania przebiegają zazwyczaj według ściśle zaplanowanego scenariusza, w ramach którego stosowane są hasła bezpieczeństwa. Dzięki tym kluczowym wyrażeniom znane są granice, których nie należy przekraczać, żeby nie skrzywdzić drugiej osoby. sex fotoW momencie, gdy pada wyrażenie „skończ natychmiast”, a partner nie kończy, a nadal czerpie swoją przyjemność jest to osoba na pograniczu perwersji i zboczenia.

Ocena zachowań seksualnych zawsze jest indywidualna np. seks analny. W związku jest akceptowany przez dwie strony, sprawia im to przyjemność. Jednak jeżeli gdzieś na imprezie, w nieodpowiednim towarzystwie powiedzą o tym, mogą zostać uznani za dewiantów. Może być i taka sytuacja, gdy partner uważa, iż seks analny jest normalny, a partnerka uzna, że jest zboczeńcem, ukrytym homoseksualistą. Może być i odwrotna sytuacja, kobieta może mieć pozytywne doświadczenia analne, a partner uzna to za patologię.